خداى بهار، خداى عاشقى است

جمعه 8 اردیبهشت 1396 12:19 ب.ظ   نویسنده : نویسنده      
مفیدستان:


خداى بهار، خداى عاشقى است


کودک و نوجوان > فرهنگی – اجتماعی – خانه فیروزه‌ای > یاسمن رضائیان:
دلم یک اتفاق خوب می‌خواهد. اتفاقی که به معنای واقعی، یک‌دفعه‌ای باشد. بیاید و مرا به خنده بیندازد. از آن خنده‌هایی که سر کلاس ریاضی سراغ آدم می‌آید.

مثل زمانی که می‌خواهیم مسئله‌ها را حل کنیم و شادی در گوشم چیزی می‌گوید. بعد دیگر چیزی از درس نمی‌فهمم. معلم چشم‌غره می‌رود و من و شادی خنده‌هایمان را در نگاه‌هایمان می‌ریزیم. دلم می‌خواهد زندگی چیزی در گوشم زمزمه کند و من خنده‌ام بگیرد و دیگر چیزی از روز‌های بی‌حوصله و غمگین به یاد نیاورم.

ولوله‌ی بهار که به دلم می‌افتد، بیش‌تر هوایی می‌شوم برای یک اتفاق خوب. آدم همیشه فکر می‌کند اتفاق‌های خوب با بهار می‌رسند. مثل درخت رو ‌به‌روی خانه که یک روز صبح چشم باز می‌کنی و می‌بینی برگ‌های سبز چمنی داده است؛ آدم فکر می‌کند یک صبح بهاری چشم‌هایش را باز می‌کند و خودش را با چهره‌ای خندان در آینه می‌بیند. بعد حس می‌کند چیزی ته قلبش تکان می‌خورد و یادش می‌افتد اتفاقی خوب افتاده است.

بهار فصل خوبی برای خیال‌بافی‌های نوجوانانه است. فکرش را بکن، همه‌چیز در جهان دست‌به‌دست هم می‌دهند تا تو رؤیا ببافی، درختان شکوفه می‌دهند، هوا خوبِ خوب می‌شود و عطری تازه همه‌جا را پر می‌کند، گاهی باران می‌گیرد و لحظه‌ای بعد خورشید رنگین‌کمان می‌سازد و در تمام این لحظه‌ها جهان سرشار از سبزی روشن و آفتابی است.

فقط می‌ماند چشم‌هایت را ببندی و شروع کنی به بافتن خیال‌هایت. یکی از زیر، یکی از رو. همیشه که قرار نیست لباس گرم روز‌های سرد زمستان بافته شود، همیشه که یکی از زیر، یکی از رو، مخصوص قصه‌ی لباس‌های زمستانی نیست. گاهی حکایت بافتن رؤیا‌هاست؛ همان‌هایی که تا آخرین لحظه‌ی بهار ادامه دارند.

خدای بهار، خدای عاشقی است. این همه سبزی و سر‌زندگی، این همه نور و شور، این همه معجزه و مهربانی. خلقت دنیایی این چنین، تنها از خدایی عاشق بر‌می‌آید.

* * *

دختر هفده ساله‌ای را می‌شناسم که در بهار بیش‌تر از هر زمان دیگری می‌نویسد. برای خودش و برای تشکر از بهار. بعد نوشته‌هایش را بلند‌بلند برای خدا می‌خواند. او مرا یاد قصه‌های مادربزرگ می‌اندازد. یاد دختر‌های نوجوان قصه‌ها که آرزو‌هایشان را به آسمان می‌گفتند. شاید آرزوی او همین رسیدن بهار باشد که هر سال بر‌آورده می‌شود. شاید او تصویری از نوجوانی خودم باشد.

داستان پسر پانزده ساله‌ای را شنیده‌ام که در خیابان‌های بهار قدم می‌زند. او فکر می‌کند رسیدن بهار بزرگ‌ترین اتفاق هر سال است. وقتی قدم می‌زند تمام آرزو‌هایش را به یاد می‌آورد و ساعت‌ها آن‌ها را برای خودش می‌بافد. بعد احساس می‌کند هر قدمی که در خیابان بر‌می‌دارد قدمی رو به رسیدن به آرزو‌هایش است. او در بهار حالش خوبِ خوبِ خوب است، چون بیش‌تر از هر زمان دیگری به آرزو‌هایش نزدیک است.

دختر دوازده ساله‌ای را دیده‌ام که در بهار بیش‌تر از هر زمان دیگری شعر می‌خواند. بعد شعر‌هایی را که دوست دارد روی کاغذ‌های کوچک رنگارنگ می‌نویسد و زنگ‌های تفریح میان صفحه‌های کتاب‌های هم‌کلاسی‌هایش می‌گذارد.

حتی یک بار دل به دریا زد و یکی از آن کاغذ‌های زیبا را روی میز معلم گذاشت. حالا زیبا‌ترین خاطره‌ی معلم‌اش از بهار، همان شعر بی‌چشمداشت است. شاید آن معلم تصویری از آینده‌ی خودم باشد.

* * *

سهم هر کس پیش بهار محفوظ است. حتی کسی که چشم‌هایش را می‌بندد، باز هم بهار او را می‌بیند. برای او می‌بارد، رنگین‌کمان می‌سازد و جوانه‌های سبز بر درختانش می‌رویاند. حتی گاهی بهار کاغذ رنگی کوچکی وسط کتابش می‌گذارد که شعری زیبا بر آن نوشته شده است.

من همان نوجوان هفده ساله‌ام که از خیال‌بافی‌هایم می‌نویسم و دست آخر برای خدا می‌خوانم. همان دختر دوازده ساله که بهار، جرئتم می‌شود و شعرم را به دست معلم می‌رسانم و بی‌شک خودِ خودِ نوجوان پانزده ساله‌ای هستم که احساس می‌کنم در بهار می‌شود به بر‌آورده شدن تمام آرزو‌ها امید داشت.

منتظرم باران تند شود، منتظرم هوا پر از اکسیژن شود و بوی خوش آن همه جا بپیچد. پنجره را باز کنم و یادداشتم را برای خدا بخوانم و بعد تک‌تک آرزو‌هایم را به زبان بیاورم.

شاید این اتفاق همان اتفاق خوبی باشد که دلم می‌خواهد این روز‌ها بیفتد؛ همان که مرا به خنده می‌اندازد و دیگر چیزی از سختی‌هایی که پشت سر گذاشته‌ام به یاد نخواهم آورد.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

وب سایت رسمی دکتر حسین الهی قمشه ایمتن زیر از مقدمه دیوان حافظ به تصحیح دکتر الهی قمشه ای انتخاب شده است دوستان عیب طرز پخت سیرابی خانگی و رفع حالت تهوع …خاصیتهاش یک متخصص تغذیه گفت سیرابی و شیردان دارای پروتئین بسیار بالا و با کیفیتی است زندگینامه شعرا و بزرگان ایراناستاد سیدمحمدحسین بهجت‌تبریزی متخلص به شهریار آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا؟ پرواز در آسمان رهایی اشعار دفاع مقدسدر مكتب ما مظهر داد است شهید دل داده و جان باخته شاد است شهید در ظرف كلام می‌نگنجد، هرگزنمونه سوالات انگلیسیدر این قسمت سعی بر این است كه تا حدودی الگوهای رایج در مكالمه در موقعیت های خاص بیان گرددخرداد ۱۳۹۰ عاقبت فرار از مدرسهمُعاشران گره از زلف یار باز کنید شبی خوش است، بدینْ قصه‌اش دراز کنید حضور خلوت انس مجموعه اشعار در باره عید مبعثاحمد مرسل ، چراع جهان شاعر حکیم سنایى احمد مرسل آن چراع جهان رحمت عالم آشكار و نهانشعر و متن زیبا درباره نماز عطر نماز نماز احکام نماز بسم الله الرحمن الرحیم سلام خب این دفعه می خوام در مورد یه قرار با هم صحبت كنیم هر عشقدوستیصداقتمهربانیشعر و شعر و غزل …بهار امد بهاری سبز و زیبا طراوت در همه دنیا هویدا ببین زیبایی گلها و سبزه شکوفه روی مطالب قدیمی‌تر امام رضااسم آن بزرگوار علی و کنیه او ابوالحسن الثانی و لقب مشهور او رضا است عمر مبارک آن حضرت خداى بهار، خداى عاشقى است خداى بهار، خداى عاشقى است یادش می‌افتد اتفاقی خوب افتاده است بهار فصل خوبی برای خیال خداى بهار، خداى عاشقى است مفیدستان خداىبهار،خداىعاشقىاست خداى بهار، خداى عاشقى است ۲۲ فروردین خداى بهار، خداى عاشقى است کودک و نوجوان فرهنگی همشهری آنلاین خداى بهار، خداى عاشقى است صاحب‌خبر خداىبهارخداى خداى بهار، خداى عاشقى و یادش می‌افتد اتفاقی خوب افتاده است بهار فصل خوبی برای خیال خداى بهار، خداى عاشقى است خداى بهار، خداى عاشقى است شهید صدر دولت را در متن دین می‌دانست این سایت صرفا یک خبرخوان خودکار است و در انتخاب عناوین اخبار آن خداى بهار، خداى عاشقى «هتل ۵ ستاره چرخ‌دار» با مسافرانی تازه در ایران این سایت صرفا یک خبرخوان خودکار است و در انتخاب عناوین اخبار آن خداى بهار، خداى عاشقى خداى بهار، خداى عاشقى است خداى بهار، خداى عاشقى است دقیقه خداى بهار، خداى عاشقى عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست خدای ما و خدای آنها خدای ما و خدای آنها همانطور که قبلا به کرات گفته شده است باید وهابیت را ادامه دهنده راه خدای عاشقی جستجو خدایعاشقی من تو هستی ای خدای عاشقی این عبادت مزدوران است دسته ای خدای متعال را برای نفس ساده صبح بخشنده خدای عاشقی دارم بخشنده خدای عاشقی دلم گرم خداوند کریم خالق نوری است که گر

مطلب خداى بهار، خداى عاشقى است در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :خداى بهار، خداى عاشقى است
http://mofidestan.ir/%d8%ae%d8%af%d8%a7%d9%89-%d8%a8%d9%87%d8%a7%d8%b1%d8%8c-%d8%ae%d8%af%d8%a7%d9%89-%d8%b9%d8%a7%d8%b4%d9%82%d9%89-%d8%a7%d8%b3%d8%aa/
آخرین ویرایش: - -
دیدگاه ها ()
جمعه 17 خرداد 1398 11:17 ب.ظ

I blog quite often and I truly appreciate your information. This article has truly peaked my interest. I will take a note of your site and keep checking for new details about once per week. I opted in for your RSS feed as well.
شنبه 31 فروردین 1398 03:47 ب.ظ
ルイヴィトン服 コピー, グッチ コピー,エルメス コピー,プラダ コピー靴新作を見逃さない!弊社 ブランド激安市場
چهارشنبه 28 فروردین 1398 05:24 ب.ظ
スーパーコピー時計N級品、ブランドコピー激安販売専門店
چهارشنبه 28 فروردین 1398 05:24 ب.ظ
一番ブランドliveブランドコピー財布!スーパーコピー財布偽物を高め17年春夏新作
یکشنبه 18 فروردین 1398 05:59 ب.ظ
スーパーコピー時計N品激安通販店!スーパーコピーブランド業界の人気ブランド腕時計、バッグ、財布N品が大集合。
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

درباره وبلاگ


نویسندگان

  • نویسنده (27)

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic